Çam Sakızı Ağda Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
13 Temmuz 2024

Çam Sakızı Ağda Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çam Sakızı Ağda

Çam sakızı ağda, istenmeyen tüylerden kurtulmanın bilinen en eski ve doğal yöntemlerinden biridir. Birçok kadın için istenmeyen tüyler büyük bir rahatsızlık kaynağı olabilir ve bu durum zaman zaman kabus haline gelebilir. Günümüzde bu sorunu çözmek için çeşitli yöntemler mevcuttur.

Neden Çam Sakızı Ağda Tercih Etmeliyiz?

  • Epilasyon ve lazer gibi yöntemler tüylerin tamamen bitirilmesine yönelik olabilir, ancak bu yöntemler sağlık açısından riskler taşıyabilir ve her bütçeye uygun olmayabilir.
  • Kuaför hizmetleri de maliyetli olmasının yanı sıra, bazı kadınlar için utanç verici veya dini inançlarına aykırı olabilir.
  • Çeşitli tüy dökücü kremler tüylerin daha kalın ve hızlı çıkmasına sebep olabilir.
  • Çam sakızı ağda, piyasadaki diğer ürünlere göre tüylerin daha geç çıkmasını sağlar.
  • Çam sakızı ağda evde kolayca yapılabilir ve tüm marketlerde, eczanelerde ve kozmetik ürünler satan dükkanlarda uygun fiyatlarla bulunabilir.

Evde Çam Sakızı Ağda Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler

  • Bir çay bardağı su
  • Üç su bardağı şeker
  • Yarım çay bardağı sirke veya limon suyu

Hazırlanışı:

Bir çay bardağı su ve üç su bardağı şeker tencereye koyup karıştırılır. Kaynamaya başladığında, üzerine yarım çay bardağı sirke veya limon suyu eklenerek ağda kıvamına gelene kadar kaynatılır. Soğuduktan sonra ele alınarak esnetilir ve kullanıma hazır hale getirilir. Evde hazırlanan bu ağda ile bıyık ve yüz hariç tüm vücut temizlenebilir.

Satın Alınan Çam Sakızı Ağda Nasıl Kullanılır?

Öncelikle cezveye su koyup ağdayı da kutusuyla birlikte içine koyarak ısıtınız. Kutunun içine su kaçırılmaması gerekmektedir. Isınan ağda eridiğinde mermere alınıp donması beklenir. Donduktan sonra ele alınarak sakız kıvamına gelecek şekilde yumuşatılır ve esnetilir. Ağda artık temizlenecek bölgeye sürülmeye hazırdır. Temizlenecek bölgenin kuru olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde ağda ıslak bölgeye yapışır ve şekerlenir. Bu durumda ağda özelliğini kaybeder ve suyla yıkamaktan başka çare kalmaz. Ağda sürülürken kıl yönünde sürülüp, kıl yönünün tersine doğru hızla çekilmelidir. İsteğe göre ince bir bezle ya da hazır satılan ağda bantlarıyla da çekilebilir. Ancak kıvamı piyasadaki sir ağdalardan kalın olduğundan elle çekilmesi daha uygundur.

Çam Sakızı Ağda ile İşimiz Bittikten Sonra Vücudumuzu Nasıl Temizlemeliyiz?

Çam sakızı ağdanın diğer sir ağdalar gibi temizlenmesi zor değildir. Su, şeker ve limonla yapıldığından suyla yıkandığında kolayca eriyip gider. Sir ağda gibi yağ sürerek temizlik yapmak zorunda bırakmadığı için temizliği oldukça kolaydır ve bu nedenle tercih edilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Muhsin

12 Temmuz 2024 Cuma

Piyasadaki diğer ürünler tüylerin daha geç çıkmasını sağlamıyorsa, neden çam sakızı ağdayı denemeliyim? Evde yapımı gerçekten bu kadar kolay mı?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Muhsin,

Çam sakızı ağdayı denemeyi düşünmen gayet normal, çünkü doğal içerikli bir ürün olarak bilinir ve kimyasal içerikli diğer ürünlere göre daha az tahriş edici olabilir. Ayrıca, çam sakızının kılları daha geç çıkardığı ve incelettiği söylenir. Evde yapımı ise aslında çok zor değil; ancak ilk denemede biraz pratik gerektirebilir. Doğru malzemeleri kullanarak ve talimatlara uygun şekilde hazırladığında, başarılı bir sonuç alman mümkün. ޞans vermeye değer diye düşünüyorum!

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Amerikan Kızılçamı Türleri ve Özellikleri

Amerikan Kızılçamı Türleri ve Özellikleri

Güncel

Çam Ağdası Kullanım Şekli

Çam Ağdası Kullanım Şekli

Güncel

Higori Çamının Özellikleri

Higori Çamının Özellikleri